Wizytówki ze złoceniem

Złote wizytówki nazywane często termodrukiem lub hot stampingiem wymagają od projektanta szczególnego wyczucia kompozycji. Dlatego podczas przygotowania grafiki wybieramy najczęściej stonowane, jednolite kolorystycznie tło, które nie przyćmiewa wyróżnionych elementów. Złoto rezerwujemy dla logo firmy, nazwy, a także nazwiska posiadacza wizytówki, jeśli to właśnie ono stanowi „markę” samą w sobie (jak dzieje się w przypadku lekarzy, prawników czy specjalistów z różnych branż).

Mamy także dodatkowe sposoby na to, by nadać wizytówkom złoconym wysmakowany, niezwykle subtelny charakter. Papier wykorzystywany w produkcji pokrywamy specjalną, matową folią, która podkreśla uzyskany efekt dekoracyjny.

Złocenie nie tylko w kolorze złotym

Alternatywne nazwy opisywanej techniki – hot-stamping, termodruk lub hot-print – są lepsze, niż „złocenie”, ponieważ nie wprowadzają w błąd. Popularne „złocenie” wcale nie musi bowiem oznaczać, że logo lub nazwa firmy naprawdę pokryte są złotą folią. Możemy wykorzystać także metaliczne folie w innych barwach – Klienci najczęściej decydują się na srebro, miedź, czerwień, zieleń lub granat.

Szeroki wybór papierów

Termodruk dostępny jest dla wszystkich rodzajów papieru. W przypadku wizytówek z tłem kolorowym, w zależności od projektu, możemy zastosować papier barwiony w masie lub nanosimy kolor na tło przy pomocy nadruku.

Perfekcja produkcji

Współczesne złocenie wizytówek zaczyna się od wyprodukowania indywidualnej matrycy. Pozostaje ona w drukarni, dlatego dodruk wizytówek jest dla Klienta tańszy, niż ich pierwsza partia. Co więcej – w jednej partii możemy uwzględnić wizytówki dla kilku pracowników firmy, jeszcze bardziej redukując w ten sposób koszty.

Matrycę wykonujemy z materiału przewodzącego ciepło. Z jej pomocą do papieru dociskamy z dużą siłą folię hot-stampingową, by wprasować ją w materiał. Złoty wzór nie jest więc powierzchniowo nałożonym lakierem, a warstwą trwale wprasowaną w papier. Uzyskane w ten sposób zdobienia wykazują się najwyższą możliwą trwałością.

Indywidualne projekty

Projekty złotych wizytówek opracowujemy z niemal jubilerską dokładnością. Na życzenie Klienta, chętnie podejmujemy się różnego rodzaju eksperymentów, dopasowując do wizytówek nietypowe rodzaje papieru lub łącząc złocenia z innymi technikami poligraficznymi (np. kaszerowaniem lub sztancowaniem). Gdy mogą Państwo skorzystać z dowolnych rozwiązań, oferowanych przez współczesne drukarstwo, zamawianie wizytówek staje się czystą przyjemnością.

 

Zapraszamy do przejrzenia portfolio i złożenia zapytania przez stronę www.AGAnet.eu